Mapa webu
rozšířené vyhledávání

Přespolní běh 26. 9. 2023

Přespolní běh 26. 9. 2023 1

Dne 26. 9. 2023 se v Podomí u Rajáku uskutečnil další ročník přespolního běhu pro školy sdružení Cirsia.

Po ránu bylo mlhavo a dost vlhko, proto jsme přesunuli nejmladší kategorii až na konec, aby tyto děti nebyly promočené, protože jejich trasa vedla okrajem louky. Jaké ale bylo naše překvapení – než jsme stihli odstartovat závod dívek z 6. a 7. třídy, přijel traktor se sekačkou a posekal kýženou část louky, načež nejenže děvčata běžela po posekaném, ale vykouklo sluníčko a zbytek závodu už byl idylický.

Děkuji za organizaci deváťákům, že pomohli vyznačit trasu, řídit závod v klíčových místech trasy, postarali se o běžce se zdravotní indispozicí. Naši běžci byli velmi dobří, některým z nich se podařilo ve svých kategoriích dostat na „bednu“ a celkové umístění naší školy (při součtu 2 nejlepších časů v každé kategorii) bylo nakonec 4. místo při velmi vyrovnaném výsledku. Celkový součet našich běžců a běžkyň je 2:17:00. Jedovnice na 2. místě byly o 11 vteřin lepší. Soutěž tradičně vyhrál Sloup s minutovým náskokem.